Bio květový med z Nikaraguy, tekutý, 500 g

Příjemně silný tekutý med z lesů ve vnitrozemí Nikaraguy s jasným karamelovým aroma.

185 Kč

Exkluzivní květový bio med s příjemně plnou chutí a silným karamelovým aroma, které získal z květů bohatých na nektar v horských lesích ve vnitrozemí Nikaraguy. Med vyrábí rodiny farmářů z družstva COSATIN, kteří v nadmořské výšce 700-1200 m n. m. pěstují také vysoce kvalitní kávu, kakao a pro svou soběstačnost obilí a fazole.

Med si uchoval svou hustou, ale tekutou konzistenci, a jen pomalu krystalizuje. Je tak obzvláště vhodným aromatickým doplňkem čaje i různého pečiva nebo léčebným prostředkem. Květový med z nektaru různých květů je velmi dobře stravitelný a obsahuje větší množství pylu. Čistě přírodní, nešizený med s neporušenými biologicky aktivními látkami. 

Květový med vyrobený v rámci fair trade projektu v Nikaraguy

Nikaragua je jednou z nejchudších zemí Latinské Ameriky. Kooperativa COSATIN (Unión de Cooperativas de Servicios Agropecuarios Tierra Nueva) sdružuje na 630 členů a její historie se začala psát v roce 1995 programem zalesňování v regionu Boaco. Hlavními exportními komoditami Nikaraguy je totiž káva a hovězí maso a farmářské rodiny v departmentu Boaco žijí převážně z hospodářských zvířat. V 90. letech minulého století tedy značně rozšířily pastviny bez ohledu na důsledky, jako je nedostatek vody. 

COSATIN však ukazuje, že existuje udržitelná alternativa průmyslového zemědělství. Většina příjmů rolnických rodin pochází z prodeje kávy a medu a to zvláště v systému fair trade a v bio kvalitě. Organizace svým členům nabízí spravedlivé ceny za bio produkci, předfinancování, malé půjčky na nákup sazenic i technické školení a poradenství v oblasti ekologického zemědělství. Bez této fair trade alternativy dnes lidem často nezbývá nic jiného, než oblast Boaco opustit. 

Kód Kód: 1559
Jméno značky: Gepa
Kategorie: Fair Trade
Hmotnost: 0.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Produkty Gepa dodržují všechny parametry spravedlivého obchodu - Fair trade. Sdružují drobné pěstitele po celém světě a přináší vám výjimečné produkty, například v podobě čokolády. Vaše chuťové buňky poznají novou dimenzi.