Bio hořká čokoláda Zotter Guatemala 75 % Labooko

Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Jemná bio hořká čokoláda se 75 % vzácného kakaa z Guatemaly s vysokým obsahem prastaré odrůdy Criollo. Domorodí pěstitelé kakaa ze sdružení FEDECOVERA  spojili své síly, aby chránili dědictví slavných Mayů a pěstují toto vzácné regionální kakao s jemnou chutí bez genetických modifikací. Jde o výjimečné kakao, pro jehož jemnost vyvinul Josef Zotter speciální šetrné pražení FMR (Fine Mist Roasting) a čokoládu 8 hodin konšuje.

Dvě tabulky (2x35 g) chuťově bohaté fair trade bio čokolády s nádechem exotického ovoce a jemnými tóny koření a soli. I v aroma můžete cítit třešně, banány a broskve. 

Bio hořká čokoláda Zotter bez lepku, vhodná pro vegany.

Výborná Fair Trade bio hořká čokoláda bez lepku a bez laktózy, vhodná pro vegany.

 

85 Kč

Josef Zotter patří mezi ty nejlepší výrobce čokolád na světě. Byl to také on, kdo představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Od pražení kakaových bobů, přes jejich další zpracování až do podoby čokolád nejrůznějších chutí, vůní a barev, se vše děje pod jednou střechou čokoládovny Zotter. Veškeré suroviny, které Zotter používá, pochází z ekologického zemědělství a jsou obchodovány dle pravidel Fair Trade.
Originální kreslené obaly pochází z rukou Zotterova dřívějšího spolužáka, výtvarníka Andrease H. Gratze, který ty úplně první kresby načrtl Josefovi na papírový ubrousek v restauraci.

 

Kód Kód: 1387
Jméno značky: Zotter
Kategorie: Fairtrade a bio Čokolády

Josef Zotter patří mezi nejlepší výrobce čokolád na světě, který představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Veškeré suroviny, pochází z ekologického zemědělství a jsou obchodovány dle pravidel Fair Trade.
Originální kreslené obaly výtvarníka Andrease H. Gratze.