Bio hořká čokoláda Zotter Indie 70% Labooko

Neohodnoceno

Hořká čokoláda se 70 % kakaa z deštných pralesů Malabar v jižní Indii, kde se pěstuje mezi mnoha různými druhy koření a bylinek. Bez lepku, vhodná pro vegany.

Detailní popis produktu

Bio hořká čokoláda se 70 % kakaa z deštných pralesů Malabar v okrese Idukki státu Kerala v jižní Indii. Tato oblast má dostatek vody a je známá také jako Keralské zahrady koření. Tradice pěstování koření se zde předává po generace a i kakao v této čokoládě kultivují pěstitelé z GoGround Beans & Spices mezi mnoha rostlinami všemožných druhů koření a bylinek.

Kakao tak získává bohatý chuťový profil a čokoládovna Zotter z tohoto pokladu tvoří během 20 hodin konšování vždy dvě tabulky (2x35 g) vznešené fair trade bio čokolády s intenzivním čokoládovým charakterem s tóny karamelizovaných kešu oříšků a ovocnými akcenty po třešňovém džemu, švestkovém pyré, broskvích a melounu. Intenzivně ovocné aroma má jemné akcenty po marcipánu a koření.

 

85 Kč

Josef Zotter patří mezi ty nejlepší výrobce čokolád na světě. Byl to také on, kdo představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Od pražení kakaových bobů, přes jejich další zpracování až do podoby čokolád nejrůznějších chutí, vůní a barev, se vše děje pod jednou střechou čokoládovny Zotter. Veškeré suroviny, které Zotter používá, pochází z ekologického zemědělství a jsou obchodovány dle pravidel Fair Trade.
Originální kreslené obaly pochází z rukou Zotterova dřívějšího spolužáka, výtvarníka Andrease H. Gratze, který ty úplně první kresby načrtl Josefovi na papírový ubrousek v restauraci.

 

Kód Kód: 1397
Jméno značky: Zotter
Kategorie: Fairtrade a bio Čokolády

Josef Zotter patří mezi nejlepší výrobce čokolád na světě, který představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Veškeré suroviny, pochází z ekologického zemědělství a jsou obchodovány dle pravidel Fair Trade.
Originální kreslené obaly výtvarníka Andrease H. Gratze.