Bio hořká čokoláda Zotter Madagaskar 75 %

Neohodnoceno

Výtečná hořká čokoláda z extrémně žádaného kakaa z legendárního údolí Sambirano na Madagaskaru, které nabízí ohňostroj ovocných chutí kakaa. Bez lepku.

Legendární údolí Sambirano je jediným místem na Madagaskaru, kde se pěstuje kvalitní bio kakao. Extrémně žádané slavné kakao, které nabízí hotový ohňostroj ovocné a karamelové chuti. Snad právě pro nádherné fair trade kakao s vícevrstvou ovocnou vůní získaly tyto dvě tabulky (2 x 35 g) bio hořké čokolády v roce 2018 v Londýně bronzovou medaili Academy of Chocolate. O medaile zde bojovalo na 1200 čokolád ze 45 zemí světa.

Ostatně čokoládovna Zotter tuto delikatesu se 75 % madagaskarského kakaa konšuje celých 22 hodin, a dává tak vzniknout nezapomenutelné chuti s lehkými tóny sladkého koření a směsi ovoce (exotické ovoce, bobule, třešně, broskve, meloun) a jemně pikantním závěrem. Aroma je intenzivní s tóny bobulí, třešní, banánu a broskví.

 

 
85 Kč

Josef Zotter patří mezi ty nejlepší výrobce čokolád na světě. Byl to také on, kdo představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Od pražení kakaových bobů, přes jejich další zpracování až do podoby čokolád nejrůznějších chutí, vůní a barev, se vše děje pod jednou střechou čokoládovny Zotter. Veškeré suroviny, které Zotter používá, pochází z ekologického zemědělství a jsou obchodovány dle pravidel Fair Trade.
Originální kreslené obaly pochází z rukou Zotterova dřívějšího spolužáka, výtvarníka Andrease H. Gratze, který ty úplně první kresby načrtl Josefovi na papírový ubrousek v restauraci.

 

Kód Kód: 1407
Jméno značky: Zotter
Kategorie: Fairtrade a bio Čokolády

Josef Zotter patří mezi nejlepší výrobce čokolád na světě, který představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Veškeré suroviny, pochází z ekologického zemědělství a jsou obchodovány dle pravidel Fair Trade.
Originální kreslené obaly výtvarníka Andrease H. Gratze.