Bio hořká čokoláda Zotter Panama 72% Labooko

Neohodnoceno

Nádherná hořká čokoláda z kakaa, které pěstují domorodí farmáři tradičním způsobem pod baldachýnem deštného pralesa v Panamě. Bez lepku, vhodná pro vegany.

 

85 Kč

Nádherná bio hořká čokoláda se 72 % tajemného kakaa od domorodých pěstitelů z Panamy. Drobní farmáři kooperativy Cocabo ho zde pěstují tradičním způsobem pod baldachýnem deštného pralesa daleko od ruchu moderní doby. Environmentální projekty spolu s těmi sociální si místní zemědělci vytkli za základní cíl své organizace a pro export nabízí pouze udržitelně pěstované kakaové boby. Další plodiny nejsou určeny k prodeji, ale slouží pro vlastní spotřebu a lokální trhy.

V čokoládovně Josefa Zottera pak dokázali toto aromatické kakao proměnit ve dvě tabulky (2x35 g) vznešené sofistikované fair trade bio čokolády konšované 22 hodin. Vedle intenzivní čokoládové chuti ucítíte také jemné tóny máty a nugátu s ozvěnou třešní a marcipánu s mandlovým závěrem. Aroma charakterizují jemné tóny sušeného ovoce, zejména švestek a meruněk. 
 

Bio hořká čokoláda Zotter bez lepku, vhodná pro vegany.

Výborná Fair Trade bio hořká čokoláda bez lepku a bez laktózy, vhodná pro vegany.

Josef Zotter patří mezi ty nejlepší výrobce čokolád na světě. Byl to také on, kdo představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Od pražení kakaových bobů, přes jejich další zpracování až do podoby čokolád nejrůznějších chutí, vůní a barev, se vše děje pod jednou střechou čokoládovny Zotter. Veškeré suroviny, které Zotter používá, pochází z ekologického zemědělství a jsou obchodovány dle pravidel Fair Trade.
Originální kreslené obaly pochází z rukou Zotterova dřívějšího spolužáka, výtvarníka Andrease H. Gratze, který ty úplně první kresby načrtl Josefovi na papírový ubrousek v restauraci.

 

Kód Kód: 1396
Jméno značky: Zotter
Kategorie: Fairtrade a bio Čokolády

Josef Zotter patří mezi nejlepší výrobce čokolád na světě, který představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Veškeré suroviny, pochází z ekologického zemědělství a jsou obchodovány dle pravidel Fair Trade.
Originální kreslené obaly výtvarníka Andrease H. Gratze.