Bio hořká čokoláda Zotter Peru 100 %

Hořká čokoláda v té nejryzejší podobě, která však překvapí svou jemností a jen lehkou hořkostí kakaa z Amazonie. Bez lepku, bez mléka, bez cukru.

Detailní popis produktu

V čokoládě nemůže být více kakaa než v této 100%. Bio čokoláda, vyrobená pouze z fair trade kakaa od Kooperativy Cacao de Aroma v Peru, která vám nedá poznat absolutně nic jiného než pravou chuť kakaa. Vynikající čokoláda z peruánského kakaa, která má díky vysokému podílu kakaového másla a 40 hodinám konšování tak jemnou strukturu, že působí dojmem čokolády jen s 80 % kakaa. Přitom zůstává zcela čistá, bez přidaného cukru, mléka či jiných přísad.

Kooperativa Cacao de Aroma sdružuje více než 1 000 producentských rodin kakaa, které fungují na principu ekologického a spravedlivého obchodu a udržitelného zemědělství. Byla založena v roce 2014 a tvoří ji 6 družstev z provincie Tocache a regionů San Martin, Paraiso a Huanico v peruánské Amazonii.

Dvě tabulky čokolády (2 x 32,5 g) bez cukru i bez mléka s příjemně hořkou chutí, ovocnými tóny hroznů a oliv a vyváženým závěrem připomínajícím červené víno. Má intenzivní vůni pražených ořechů, červených plodů (maliny, jahody) a hroznů. Vhodná pro vyznavače stylové a čisté tvorby.

 

 

 
85 Kč

Josef Zotter patří mezi ty nejlepší výrobce čokolád na světě. Byl to také on, kdo představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Od pražení kakaových bobů, přes jejich další zpracování až do podoby čokolád nejrůznějších chutí, vůní a barev, se vše děje pod jednou střechou čokoládovny Zotter. Veškeré suroviny, které Zotter používá, pochází z ekologického zemědělství a jsou obchodovány dle pravidel Fair Trade.
Originální kreslené obaly pochází z rukou Zotterova dřívějšího spolužáka, výtvarníka Andrease H. Gratze, který ty úplně první kresby načrtl Josefovi na papírový ubrousek v restauraci.

 

Kód Kód: 1408
Jméno značky: Zotter
Kategorie: Fairtrade a bio Čokolády

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Josef Zotter patří mezi nejlepší výrobce čokolád na světě, který představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Veškeré suroviny, pochází z ekologického zemědělství a jsou obchodovány dle pravidel Fair Trade.
Originální kreslené obaly výtvarníka Andrease H. Gratze.