Bio hořká čokoláda Zotter Svatý Tomáš 75 % Labooko

Neohodnoceno

Překvapivě jemná hořká čokoláda z raritní odrůdy kakaa ze západoafrického ostrova Svatého Tomáše, který má dlouhou a bohatou kakaovou tradici. Bez lepku.

Detailní popis produktu

Dvě tabulky (2 x 35 g) bio hořké čokolády se 75 % raritního kakaa. Svatý Tomáš je malý západoafrický ostrov, ve světě běžných čokolád zcela neznámý, s dlouhou a bohatou kakaovou tradicí. Drobní zemědělci z družstva CECAQ 11 zde pěstují jedinečné fair trade kakao silně čokoládové chuti s lehkým ovocným nádechem.

Hořká čokoláda konšovaná 19 hodin, která pro svých 75 % kakaa překvapí svou jemností a na jazyku se vám krásně rozplyne. V chuti rozeznáte červené bobule a lehkou poznámku připomínající čerstvě upečené bagety. Aroma tropického ovoce doplňují tóny sušených meruněk.

 

85 Kč

Josef Zotter patří mezi ty nejlepší výrobce čokolád na světě. Byl to také on, kdo představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Od pražení kakaových bobů, přes jejich další zpracování až do podoby čokolád nejrůznějších chutí, vůní a barev, se vše děje pod jednou střechou čokoládovny Zotter. Veškeré suroviny, které Zotter používá, pochází z ekologického zemědělství a jsou obchodovány dle pravidel Fair Trade.
Originální kreslené obaly pochází z rukou Zotterova dřívějšího spolužáka, výtvarníka Andrease H. Gratze, který ty úplně první kresby načrtl Josefovi na papírový ubrousek v restauraci.

 

Kód Kód: 1392
Jméno značky: Zotter
Kategorie: Fairtrade a bio Čokolády

Josef Zotter patří mezi nejlepší výrobce čokolád na světě, který představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Veškeré suroviny, pochází z ekologického zemědělství a jsou obchodovány dle pravidel Fair Trade.
Originální kreslené obaly výtvarníka Andrease H. Gratze.