Bio hořká čokoláda Zotter Brazil 72 % Labooko

Neohodnoceno

Delikátní 2 tabulky (2x35 g) Fair Trade hořké čokolády vyrobené z jemného kakaa z Para v Brazílii, kde sama Julia Zotter strávila léto s rodinou pěstitelů. Od rána do večera pracovala uprostřed deštného pralesa a společně s farmáři vyladili dokonalou fermentační metodu, která plně rozvíjí vůni místního bio kakaa.

Kakao bylo následně praženo speciální metodou FMR (Fine Mist Roasting) a čokoláda se konšovala 11 hodin. Chuťový profil je sladký a jemný, ucítíte karamelizované mandle a jemné květinové poznámky spolu s nádechem karamele a smetany (květinový marcipán) s ovocným závěrem třešní, červených bobulí a citrusů. Aroma po sladkém vánočním perníku a sušeném ovoci - třešně, švestky, meruňky a papája.

  

Bio hořká čokoláda Zotter bez lepku, vhodná pro vegany.

Výborná Fair Trade bio hořká čokoláda bez lepku a bez laktózy, vhodná pro vegany.

85 Kč

Josef Zotter patří mezi ty nejlepší výrobce čokolád na světě. Byl to také on, kdo představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Od pražení kakaových bobů, přes jejich další zpracování až do podoby čokolád nejrůznějších chutí, vůní a barev, se vše děje pod jednou střechou čokoládovny Zotter. Veškeré suroviny, které Zotter používá, pochází z ekologického zemědělství a jsou obchodovány dle pravidel Fair Trade.
Originální kreslené obaly pochází z rukou Zotterova dřívějšího spolužáka, výtvarníka Andrease H. Gratze, který ty úplně první kresby načrtl Josefovi na papírový ubrousek v restauraci.

 

Kód Kód: 1388
Jméno značky: Zotter
Kategorie: Fairtrade a bio Čokolády

Josef Zotter patří mezi nejlepší výrobce čokolád na světě, který představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Veškeré suroviny, pochází z ekologického zemědělství a jsou obchodovány dle pravidel Fair Trade.
Originální kreslené obaly výtvarníka Andrease H. Gratze.