Bio hořká čokoláda Zotter Tanzanie 75 % Labooko

Neohodnoceno

Exkluzivní bio hořká čokoláda se 75 % jemného a velmi ovocného kakaa z Tanzanie. Jde o kakao odrůdy Trinitario, která byla vytvořena ze vznešených kakaových bobů Amelonado a slavných Criollo. Tím ale pestrost nekončí a chuťové safari pokračuje: kakao pěstují drobní farmáři v malých zahradách spolu s červeným ovocem, jablky, švestkami a tropickým ovocem v Kokoa Kamili v regionu Morogoro poblíž krásného národního parku Udzungwa Mountains. Tito zemědělci se zapojili také do programu na ochranu slonů Southern Tanzania Elephant Program.

Obě tabulky (2x35 g) fair trade bio čokolády jsou konšované 15 hodin. Mají intenzivní čokoládový charakter s akcenty pražených ořechů, smetany, sladu a melasy a svěží aroma citrusových plodů a třešní.

Bio hořká čokoláda Zotter bez lepku, vhodná pro vegany.

Výborná Fair Trade bio hořká čokoláda bez lepku a bez laktózy, vhodná pro vegany.

85 Kč

Josef Zotter patří mezi ty nejlepší výrobce čokolád na světě. Byl to také on, kdo představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Od pražení kakaových bobů, přes jejich další zpracování až do podoby čokolád nejrůznějších chutí, vůní a barev, se vše děje pod jednou střechou čokoládovny Zotter. Veškeré suroviny, které Zotter používá, pochází z ekologického zemědělství a jsou obchodovány dle pravidel Fair Trade.
Originální kreslené obaly pochází z rukou Zotterova dřívějšího spolužáka, výtvarníka Andrease H. Gratze, který ty úplně první kresby načrtl Josefovi na papírový ubrousek v restauraci.

 

Kód Kód: 1385
Jméno značky: Zotter
Kategorie: Fairtrade a bio Čokolády

Josef Zotter patří mezi nejlepší výrobce čokolád na světě, který představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Veškeré suroviny, pochází z ekologického zemědělství a jsou obchodovány dle pravidel Fair Trade.
Originální kreslené obaly výtvarníka Andrease H. Gratze.