Bio hořká čokoláda Zotter Peru Chuncho 72% Labooko

Neohodnoceno

Elegantní hořká čokoláda z možná nejaromatičtější a nejvzácnější starodávné kakaové odrůdy s bohatou chutí, která roste neobvykle vysoko na svazích peruánských And. Bez lepku.

Detailní popis produktu

Dvě tabulky (2 x 35 g) bio hořké čokolády se 72 % jedné z nejvzácnějších starodávných odrůd kakaa na světě. Rodiny na svazích And jsou výjimečně hrdí na své dědictví Chuncho a v pro kakaovníky neslýchané nadmořské výšce 400 - 1400 m n. m. se o své stromy pečlivě starají. Kakao Chuncho z peruánských And je několik staletí starou a vzácnou odrůdou, jejíž některé staré, robustní stromy jsou staré už 200 let. Vytváří velmi pevné, tučné a přitom nezvykle malé kakaové boby, které neváží více než 1 g.

Kakao Peru Chuncho z oblasti Cusco bylo v roce 2017 uznáno jako nejlepší kakao světa, když 100% čokoláda z tohoto kakaa získala první místo v mezinárodní soutěži International Chocolate Awards. Experti také odrůdu Chuncho označují za aromaticky nejbohatší kakao světa.

Čokoláda z odrůdy Peru Chuncho je přitom poměrně vzácná, málokdy se pro ni využívá čistý jednodruhový výběr bobů. Čokoládovna Zotter však tohoto vzácného kakaa s jemně sladkou chutí využila a po 21 hodinách konšování vyrobila elegantní fair trade čokoládu s vícevrstvou chutí po smetaně a exotickém ovoci (mango, banán, meloun) s ořechovými tóny a krekrovým závěrem. I v ovocném květinovém aroma můžete rozeznat sladké tropické ovoce, karamelizované ořechy a slané preclíky. 

85 Kč

Josef Zotter patří mezi ty nejlepší výrobce čokolád na světě. Byl to také on, kdo představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Od pražení kakaových bobů, přes jejich další zpracování až do podoby čokolád nejrůznějších chutí, vůní a barev, se vše děje pod jednou střechou čokoládovny Zotter. Veškeré suroviny, které Zotter používá, pochází z ekologického zemědělství a jsou obchodovány dle pravidel Fair Trade.
Originální kreslené obaly pochází z rukou Zotterova dřívějšího spolužáka, výtvarníka Andrease H. Gratze, který ty úplně první kresby načrtl Josefovi na papírový ubrousek v restauraci.

 

Kód Kód: 1390
Jméno značky: Zotter
Kategorie: Fairtrade a bio Čokolády
Položka byla vyprodána…

Josef Zotter patří mezi nejlepší výrobce čokolád na světě, který představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Veškeré suroviny, pochází z ekologického zemědělství a jsou obchodovány dle pravidel Fair Trade.
Originální kreslené obaly výtvarníka Andrease H. Gratze.