Bio hořká čokoláda Zotter Uganda 70 % Labooko

Neohodnoceno

Tmavá čokoláda z mytického kakaa z Měsíčních hor. Pěstitelé z něj ručně vybírají ty největší a nejtmavší boby jemné a plné ovocné chuti. Bez lepku, vhodná pro vegany.

Magická bio hořká čokoláda se 70 % ručně tříděného a výběrového kakaa z mýtického pohoří Ruwenzori na hranicích Ugandy a Demokratické republiky Kongo. O tomto pohoří se zmiňoval již Aristoteles ve 4. stol. př. n. l. a nazýval ho Stříbrné hory. Ptolemaios hory na začátku našeho letopočtu označil za pramen Nilu a jejich název, Měsíční, pohoří zůstaly dodnes. Světlo hvězd se totiž v jeho ledovcích odráží a září tak, jako by tu skutečně odpočíval měsíc.

Dnes se jim říká také Deštné hory nebo Kolébka mraků a mnozí je považují za nejkrásnější místo celého kontinentu. Jde prý také o nejlépe střežené tajemství Afriky (hory jsou odlehlé, špatně přístupné), které ukrývá třetí nejvyšší horu Afriky a jeho hlavní část chrání UNESCO. Jsou zdrojem vody například pro Nil a s ním i pro velkou část Afriky. A právě na jeho svazích kultivuje na 1000 malých pěstitelů výjimečné kakao jemné a plné chuti. Po sklizni ručně vybírají jen ty největší kakaové boby a sami je nazývají "Selection Noir de Noir", tedy "výběr nejčernější z černých".

Josef Zotter pro takové kakaové boby vyvinul speciálně jemný pražící postup Fine Mist Roasting (FMR) a po 9 hodinách konšování mohl představit tyto dvě tabulky (2x35 g) fair trade bio čokolády s půvabným ovocných charakterem červených bobulí, jahod, třešní a borůvek s tóny karamelu. I vůně je jasně ovocná (jahody, borůvky, hrozny) s jemným akcentem melasy.

 

85 Kč

Josef Zotter patří mezi ty nejlepší výrobce čokolád na světě. Byl to také on, kdo představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Od pražení kakaových bobů, přes jejich další zpracování až do podoby čokolád nejrůznějších chutí, vůní a barev, se vše děje pod jednou střechou čokoládovny Zotter. Veškeré suroviny, které Zotter používá, pochází z ekologického zemědělství a jsou obchodovány dle pravidel Fair Trade.
Originální kreslené obaly pochází z rukou Zotterova dřívějšího spolužáka, výtvarníka Andrease H. Gratze, který ty úplně první kresby načrtl Josefovi na papírový ubrousek v restauraci.

 

Kód Kód: 1395
Jméno značky: Zotter
Kategorie: Fairtrade a bio Čokolády

Josef Zotter patří mezi nejlepší výrobce čokolád na světě, který představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Veškeré suroviny, pochází z ekologického zemědělství a jsou obchodovány dle pravidel Fair Trade.
Originální kreslené obaly výtvarníka Andrease H. Gratze.