Bio květový med z Chile, krémový, 500 g

Nevšední pastový med ze svěžích květů pacifického pobřeží Chile s jemně kořeněnou chutí a lehkým karamelovým aroma.

185 Kč

Zlatavý krémový med s příjemně vyváženou chutí, květinovou svěžestí, jemně kořeněným nádechem a lehkým karamelovým aroma. Jeho základem je hojnost květin rostoucích na chilském pobřeží Tichého oceánu. Med pak s velkou opatrností stáčí a pastují drobní farmáři z družstva APICOOP v Chile. Je skvělý i jako pomazánka, protože nestéká, přitom zůstává měkký a vláčný, snadno se roztírá. 

Květový med z nektaru různých květů je velmi dobře stravitelný a obsahuje větší množství pylu. Čistě přírodní, nešizený, krémový (pastový, pastovaný) med s neporušenými biologicky aktivními látkami. Pastování se provádí pouze mechanicky mícháním bez jakýchkoliv chemických přísad.

Květový med vyrobený v rámci fair trade projektu v Chile

APICOOP (Cooperativa Campesina Apícola Valdivia) tvoří na 137 rodin z lidu Mapuche, které žijí v okolí jezera Mailhue. Vedle chovu včel také pěstují zeleninu a další plodiny pro vlastní spotřebu, ale včely jsou ideální pro ty, kteří nevlastní mnoho půdy. Družstvo podporuje udržitelné environmentální postupy výroby medu a hrdě se hlásí principům Fair Trade. Výrobu medu v Chile zahájili kolem roku 1850 němečtí přistěhovalci, kteří se usadili ve městě Valdivia. V zemi se ale příliš medu nekonzumuje, a proto je spravedlivý obchod důležitým trhem. Spolupráce byla zahájena v roce 1988 a dnes je APICOOP druhým největším vývozcem medu v Chile. I díky tomu APICOOP svým členům poskytuje malé půjčky na investice do včelařství a na 1000 dětí využívá studijní stipendium.

Pro jednotlivé včelaře je ale po celou dobu důležitá spolupráce a soudržnost, protože jen přeprava medu na ústředí k exportu je pro široce rozprostřené zemědělce logistickou výzvou. Dalším náročným úkolem je přivézt ke včelařství také mladou generaci, což není snadné, protože mladí Chilané dávají přednost jiným zaměstnáním.

Kód Kód: 1561
Jméno značky: Gepa
Kategorie: Fairtrade a bio Čokolády
Hmotnost: 0.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Produkty Gepa dodržují všechny parametry spravedlivého obchodu - Fair trade. Sdružují drobné pěstitele po celém světě a přináší vám výjimečné produkty, například v podobě čokolády. Vaše chuťové buňky poznají novou dimenzi.