Bio květový med z Guatemaly, krémový, 500 g

Výjimečně vyvážený pastový med z horských květů Guatemaly s jemně kořeněnou chutí a sladkou ovocnou vůní s nádechem vanilky.

185 Kč

Výjimečný krémový med s harmonicky vyváženou chutí od potomků slavných Mayů z malých družstev Chajulense Va'l AQ Quyol a Guaya´b. Snad právě kouzlo vzdálených horských svahů Guatemaly, kde se tito lidé živí výrobou čistého medu, dává vzniknout té jedinečné kombinaci chuti: jemně kořeněná příchuť se doplňuje s ovocně sladkým aroma a hladkým závěrem vanilky. Tento med je skvělý i jako pomazánka, protože nestéká, přitom zůstává měkký a vláčný a snadno se roztírá.

Květový med z nektaru různých květů je velmi dobře stravitelný a obsahuje větší množství pylu. Čistě přírodní, nešizený, krémový (pastový, pastovaný) med s neporušenými biologicky aktivními látkami. Pastování se provádí pouze mechanicky mícháním bez jakýchkoliv chemických přísad.

Květový med vyrobený v rámci fair trade projektu v Guatemale

Družstvo COPICHAJULENSE tvoří na 246 členů, z nichž 42 pěstují také fair trade kávu a asi 10 % tvoří ženy. Družstvo se rozhodlo přejít na ekologické zemědělství, ale řeší zvláštní problém: v regionu je období, kdy nekvetou žádné rostliny, o měsíc delší než jinde - 5 měsíců místo 4. Své včely tak musí dokrmovat déle než ostatní, a i proto potřebují oporu ve férových cenách fair trade systému. Za bio produkci dostanou včelaři další příplatek a budou tak moci snáze udržovat místní krajinu v přirozeném stavu a poskytnout svým dětem budoucnost ve školních třídách, ve kterých sami neměli možnost studovat.

Název organizace Guaya´b znamená v mayském jazyce Popti "vzájemná pomoc" a tvoří ji 642 členů včetně žen, z nichž 247 je včelařů. 53 včelařů už přechází na bio produkci. Jedním z nich je i Don Adalberto Monzan Morales, které své úly v oblasti umístil jako první a pěstuje zde také kávu. Členem fair trade organizace je 13 let, stará se nyní o 50 úlů a má 6 téměř dospělých dětí. "Lepší výkupní ceny fair trade jsou jedna věc, ale důležité je, že pomocí obchodu také chrání naše životní prostředí", říká.

Kód Kód: 1560
Jméno značky: Gepa
Kategorie: Fairtrade a bio Čokolády
Hmotnost: 0.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Produkty Gepa dodržují všechny parametry spravedlivého obchodu - Fair trade. Sdružují drobné pěstitele po celém světě a přináší vám výjimečné produkty, například v podobě čokolády. Vaše chuťové buňky poznají novou dimenzi.