Labooko hořká čokoláda Zotter Dominikánská republika 62 %

Neohodnoceno
85 Kč

Jemně hořká bio čokoláda s 62 % ručně vybíraného kakaa od drobných farmářů družstva FUNDOPO v Dominikánské republice. Pro tuto čokoládu se vybírají jen ty nejlepší kakaové boby, jaké se v malých zahradách pěstitelů urodí. Vyznačují se sladkou chutí, kterou milují lidé na ostrově i dále v Latinské Americe.

Dominikánská republika leží na části ostrova Hispaniola v Karibiku. Pro své nekonečné pláže a tmavě modré moře je cestovní ruch nejdůležitějším zdrojem příjmů v zemi, ale ne pro každého. Drobní zemědělci ve vnitrozemí žijí v jednoduchých dřevěných domech, často bez elektřiny, někdy bez tekoucí vody, nejbližší obchod se základními potřebami je průměrně 20 minut chůze. Pro ně hraje hlavní roli pěstování kakaa.

A pro kakao je na ostrově ideální vlhké a teplé klima. Bohužel Dominikánská republika bývá stále častěji zasažena tornády či silnými tropickými dešti, které způsobují záplavy a strhávají silnice a mosty. Užijte si tedy toto jemné sladké kakao s tóny karamelu a hrozinek ve dvou tabulkách (2x35 g) fair trade bio hořké čokolády s aroma sušených hroznů. U Josefa Zottera se konšuje 16 hodin.

Bio hořká čokoláda Zotter bez lepku, vhodná pro vegany.

Výborná Fair Trade bio hořká čokoláda bez lepku a bez laktózy, vhodná pro vegany.
 

Čokoládovna Zotter

Josef Zotter patří mezi ty nejlepší výrobce čokolád na světě. Byl to také on, kdo představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Od pražení kakaových bobů, přes jejich další zpracování až do podoby čokolád nejrůznějších chutí, vůní a barev, se vše děje pod jednou střechou čokoládovny Zotter. Veškeré suroviny, které Zotter používá, pochází z ekologického zemědělství a jsou obchodovány dle pravidel Fair Trade.
Originální kreslené obaly pochází z rukou Zotterova dřívějšího spolužáka, výtvarníka Andrease H. Gratze, který ty úplně první kresby načrtl Josefovi na papírový ubrousek v restauraci.

Kód Kód: 1169
Jméno značky: Zotter
Kategorie: Fairtrade a bio Čokolády
Položka byla vyprodána…

Josef Zotter patří mezi nejlepší výrobce čokolád na světě, který představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Veškeré suroviny, pochází z ekologického zemědělství a jsou obchodovány dle pravidel Fair Trade.
Originální kreslené obaly výtvarníka Andrease H. Gratze.