Zotter mléčná čokoláda Pekanové ořechy s tamarindem, 70 g

Neohodnoceno

Exkluzivní čokoláda s pekanovými ořechy a tamarindem.

85 Kč

Exkluzivní čokoláda, kterou samotná čokoládovna Zotter tituluje latinským termínem Terra incognita, tedy "země neznámá". Označením pro nezmapované území či pojmenováním pro zatím neprozkoumaný objekt výzkumu. Snad pro použité suroviny, které se v jiných čokoládách nepoužívají.

Pekan je mohutný strom ze Severní Ameriky, jehož název znamená "ořech, který potřebuje k rozbití kámen“. Pekanové ořechy jsou přitom příjemné sladké. Tamarind je stálezelený strom, který pochází naopak z Afriky a má mnohostranný užitek.

V této luxusní čokoládě se potkávají malé pražené kousky sladkých pekanových ořechů v domácím čokoládovém nugátu (28 %) s osvěžující tamarindovou pastou rozpuštěnou v ganache (24 %) s typickou citrónovou příchutí. Náplň se něžně rozpouští na jazyku a ořechové a citrusové tóny působí současně jako jin a jang - vzájemně se povzbuzují a doplňují. Celou tu parádu halí do hávu tmavá mléčná čokoláda s vysokým podílem 50 % kvalitního kakaa. Využívá také plnotučné horské mléko od chovatelů v Tyrolských Alpách. Při prvním ochutnání se tak budete skutečně cítit jako v zemi neznámé a objevovat stále nové a nové akordy chutí.

Kód Kód: 1157
Jméno značky: Zotter
Kategorie: Fairtrade a bio Čokolády

Josef Zotter patří mezi nejlepší výrobce čokolád na světě, který představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Veškeré suroviny, pochází z ekologického zemědělství a jsou obchodovány dle pravidel Fair Trade.
Originální kreslené obaly výtvarníka Andrease H. Gratze.