Zubní kartáček Mama Natura soft

Co vás napadá při pohledu na tento kartáček? My si nemůžeme pomoci, ale nám připadá opravdu vtipný. Až někde na akci vytáhnete tenhle kartáček, na 100% zabodujete a strhnete na sebe velkou pozornost a ještě k tomu půjdete příkladem. Kartáčky značky Tierra Verde jsou vyráběny z ekologických a nezávadných materiálů. Ekologický bambusový kartáček pro každodenní péči o váš chrup. Rukojeť je vyrobena z broušeného bambusu, štětiny ze směsi nylonu a rostlinného plastu z ricinového oleje.

Není pravdou, že výrobky z bambusu podporují kácení pralesů jak se mnozí domnívají. Bambus není strom, je to totiž tráva, jejiž přírustek za den může být až jeden metr.  Roste bez chemických hnojiv a oproti dřevu je nenasákavý, antibakteriální a daleko tvrdší. Jedná se tedy o ekologický a rychle obnovitelný přírodní materiál.

89 Kč

Bližší informace:

Délka kartáčku: 18,5 cm

Počet štětin: 1140

Tvrdost štětin: soft

Vyrobeno v Číně.

Až kartáček doslouží, ulomte jeho hlavu, kterou je vhodné dát to směsného odpadu. Rukojeť pak můžete používat třeba jako jmenovku na záhony.

Bambus je přírodní materiál a je kompostovatelný. Jinak je to se štětinami – ty nejsou ani rozložitelné, tím méně kompostovatelné. Zhruba do třicátých let minulého století se u většiny zubních kartáčků používaly prasečí štětiny, a to je také jediná možnost, jak dnes mít zubní kartáček ze 100% rozložitelného materiálu (pokud má tedy tělo vyrobené ze dřeva).

Štětiny z bambusu?

Některé firmy tvrdí, že jsou štětiny jejich kartáčků vyrobeny z bambusu. Pokud se vám takový kartáček dostane do ruky, stačí jednoduchý test: vezměte zápalku a zkuste, co se bude dít, pokud štětiny vystavíte plameni. Pokud štětiny vypadají jako nylonové a začnou se v plameni rozpouštět jako by byly z plastu, znamená to jediné: JSOU z plastu. Žádný zubní kartáček nemá štětiny z bambusu, protože takové štětiny se prostě nevyrábí. Zkuste si představit štětiny ze dřeva – a bambus je zjevně dost podobný materiál...

Kód Kód: 544
Jméno značky: Mama Natura
Kategorie: Koupelna
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: